Staff Directory

Rev. Peter Harman

Rev. Peter Harman
Pastor

Fr. Michael Berndt

Fr. Michael Berndt
Parochial Vicar

Cody Rincker

Cody Rincker
Principal

Sandra Faber

Sandra Faber
Assistant Principal

Vickie Murphy

Vickie Murphy
Administrative Assistant

Jamie Sayne

Jamie Sayne
Secretary

Mary Koester

Mary Koester
Tuition and Lunch Billing

Kortney Willenborg

Kortney Willenborg
Preschool Director & Teacher

Renee Kihne

Renee Kihne
Preschool Teacher

Bobbi Brunoehler

Bobbi Brunoehler
Preschool Aide

Shelly Coffin

Shelly Coffin
Preschool Aide

Cindy Hoene

Cindy Hoene
Preschool Aide

Patty Jansen

Patty Jansen
Preschool Aide

Debbie Ungrund

Debbie Ungrund
Preschool Aide

Jamie Bayler

Jamie Bayler
Kindergarten Teacher

Kara Huston

Kara Huston
Kindergarten Teacher

Maria Westendorf

Maria Westendorf
Kindergarten Teacher

Kathryn Roepke

Kathryn Roepke
1st Grade Teacher

Anne Wilson

Anne Wilson
1st Grade Teacher

Samantha Conrady

Samantha Conrady
2nd Grade Teacher

Gina Gardewine

Gina Gardewine
2nd Grade Teacher

Sara Bernhard

Sara Bernhard
3rd Grade Teacher

Meghan Deters

Meghan Deters
3rd Grade Teacher

Natalie Borries

Natalie Borries
4th Grade Teacher

Kacie Hotze

Kacie Hotze
4th Grade Teacher

Hanna Niemerg

Hanna Niemerg
4th Grade Teacher

Katie Hinton

Katie Hinton
5th Grade Teacher

Lindsey Storm

Lindsey Storm
5th Grade Teacher

Cayleigh Beeman

Cayleigh Beeman
Language Arts Teacher & 6th Grade Homeroom

Donna Dust

Donna Dust
Literature Teacher & 7th Grade Homeroom

Jill Schumacher

Jill Schumacher
Math Teacher & 8th Grade Homeroom

Pam Kabbes

Pam Kabbes
Religion Teacher & 6th Grade Homeroom

Dustin Overbeck

Dustin Overbeck
Science Teacher & 8th Grade Homeroom

Robin Lipka

Robin Lipka
Social Studies Teacher & 7th Grade Homeroom

Barb Hoene

Barb Hoene
Family Life Teacher

Molly Bushue

Molly Bushue
Intro to Business Teacher

Michelle Niebrugge

Michelle Niebrugge
Intro to Business Teacher

Kara Koester

Kara Koester
Resource Teacher

Abbie Schmidt

Abbie Schmidt
Resource / Paraprofessional K-8

Patti Devall

Patti Devall
Paraprofessional Kindergarten

Bobbi Chambers

Bobbi Chambers
Paraprofessional Grades 3 & 5

Jeanne Patterson
Paraprofessional Grade 4

Janice Thomas
Paraprofessional Grade 4

Christy Cyrus

Christy Cyrus
Band Teacher

Shawn Drone

Shawn Drone
Health & Physical Education Teacher

Christy Hiatt

Christy Hiatt
Art Teacher

Paul Looman

Paul Looman
Computer Teacher & Technology Support

Sara Scheidemantel

Sara Scheidemantel
Library

Angela Tkachuk

Angela Tkachuk
Music Teacher

Jamie Sayne

Jamie Sayne
Pups Club Director

Gena Daiber

Gena Daiber
Pups Club Supervisor

Cheryle-Lyn Goldstein

Cheryle-Lyn Goldstein
Pups Club Supervisor

Donna Nieman
Pups Club Supervisor

Janice Thomas
Pups Club Supervisor

Debbie Ungrund

Debbie Ungrund
Pups Club Supervisor

Amy Guy

Amy Guy
School Counselor

Jonathan Kabbes
School Counselor

Teresa Beck

Teresa Beck
Speech Pathologist

Stacy Gibson

Stacy Gibson
Speech Pathologist

Kenneth Thies

Kenneth Thies
Computer IT Staff / Network Administrator

Rem Woodruff

Rem Woodruff
Technology Support / Software Coordinator

Diane Westendorf

Diane Westendorf
Head Cook

Gena Daiber

Gena Daiber
Cook

Jeanna Pike

Jeanna Pike
Cook

Cheryle-Lyn Goldstein

Cheryle-Lyn Goldstein
Lunchroom Supervisor

Jason Thoele

Jason Thoele
Facilities/Maintenance Manager

Bob Jaraczewski

Bob Jaraczewski
Custodian & Maintenance

Ron Stodden

Ron Stodden
Custodian & Maintenance

Tasha Wagoner

Tasha Wagoner
Custodian & Maintenance

For general inquiries

contact us